Archiv rubriky: Články
Otevřený dopis dr. Rajana Sankarana
Překlad: Mgr. Lenka Ničková
Chtěl bych vám říci, že tento čas se podobá velkému vyrovnání. Infekce se chová stejně k princi i k chuďasovi. Tato myšlenka by nás měla všechny spojit a vyzvednout na vyšší úroveň fungování, na úroveň, která překračuje naše ego, která nechává za sebou veškeré pocity viny či výčitek, na úroveň, na které se všichni spojíme ve službě společnému cíli. Mnoho mých úctyhodných kolegů se na různých fórech podělili o své zkušenosti.
Kdo jsme
Platforma Homeopatie pomáhá je dobrovolné sdružení profesionálních homeopatů ČR. Je inspirována světovým hnutím homeopatů Homeopathyhelpnow.com a jejím cílem je nezištná pomoc všem občanům v nelehké době koronavirové krize. Jsme si vědomi léčebného potenciálu homeopatických léků a chceme jej nabídnout široké veřejnosti.
Uvítáme další homeopaty, kteří se budou chtít připojit, stejně jako dobrovolníky, kteří budou ochotni šířit myšlenku homeopatické pomoci mezi co největší počet obyvatel, případně pomohou s rozvozem léků.
Děkujeme ČLHS za prostor na jejích stránkách a další podporu.
Homeopatie za posledních 200 let své existence jasně prokázala svoji účinnost při zvládání epidemií různých chorob a může výrazně pomoci i dnes (link).
Společně to zvládneme. Čtěte více zde
Ing. Petra Cihlářová
MUDr. Ladislav Fiala
MUDr. Kateřina Lucká
Mgr. Lenka Ničková
Jana Vohryzková, psychoterapeutka
MUDr. Ivan Vondřich
Homeopatie v době pandemie
Homeoprofylaxe – případy, studie, zkoušky
Fran Sheffield
Překlad: Mgr. Lenka Ničková
Jak to začalo…
Skutečnost, že homeopatie poskytuje možnost choroby nejen léčit, ale jim i předcházet, byla poprvé objevena v roce 1799 zakladatelem homeopatie, Samuelem Hahnemannem, během epidemie spály, kdy úspěšně použil odpovídající lék jak k léčbě, tak i k zastavení šíření choroby.
Co nás epidemie učí a jak s ní zacházet?
Naše moderní civilizace se příliš zahleděla sama do sebe a do svých vymožeností, až se jí podařilo přehlédnout, že není na světě sama, že nevznikla z ničeho, že je součástí mnohem většího celku.
Schüsslerovy soli
Minerální látky mohou být obsažené v naší stravě, často však nekončí právě tam, kde je naše tělo potřebuje.